З якого віку варто відвідувати басейн?

З маминого животика. Коли майбутня мама плаває під час вагітності, малюк отримує позитивне сприйняття води на підсвідомому рівні. Це середовище – знайоме, безпечне, моє. Окрім того у мами формується бажання плавати з мацьопою натомість страхам та нерозумінню ( у нас майбутні мами плавають одночасно з дитячими групами)
Далі ми радимо починати одразу після народження – у ванні. Коли починати – залежить від готовності батьків, хоч з першого дня. Щоб досвід плавання закріпився як успішний, важливо, щоб батьки були впевнені, спокійні, розуміли, що роблять. Якщо такого стану у вас наразі немає, краще для першого досвіду скористатись послугами інструктора, який прийде до Вас додому та навчить Вас правильно поводитися з мацьопою у воді, дасть корисні поради. Далі Ви продовжуєте заняття самостійно, бажано щоденно і готуєтесь до переходу у басейн – опускаєте температуру плавання до 29-30 градусів, тренуєте м’язи, формуєте стійкий навик затримки дихання.


Приблизно з 2-х, 3-х місяців ми радимо переходити в басейн. Вік переходу також залежить від спокою та впевненості батьків. У такому віці дитина зазвичай добре тримає голівку, а у ванні вже мало місця.

 


Що дає раннє плавання?

Чим раніше ми починаємо плавати, тим легше дитині сприйняти воду як рідне середовище. Для того, щоб в подальшому дитині було легко плавати та пірнати, щоб мацьопа змогла полюбити воду, повністю розслабитись у воді, варто починати якомога раніше. Заняття у басейні для найменших дітей побудовані у вигляді гри, з піснями, віршиками, іграшками, таким чином мацьопи швидко розслабляються, включаються в гру і починають почувати себе у воді так само органічно, як на суші. Досвід показує, що у трирічному віці дітям буває важко розслабитись, лягти на воду, пірнути і інструктор витрачає багато часу і зусиль, щоб дитина змогла подолати свої страхи і досягла бажаного результату. А мацьопи, які почали плавати з раннього віку чудово почуваються у воді і зазвичай через рік – півтора постійних занять починають самостійно плавати і у 3-річному віці легко долають до 100 метрів, глибоко пірнають, готові до засвоєння професійної техніки плавання.


Плавання – це завжди хороший тілесний розвиток, м’язова активність, поки малюк ще не може повзати, ходити йому ніде діти свою енергію, і діти часто капризують з цього приводу. Після хорошого фізичного навантаження, такого як плавання, мацьопи краще сплять, їдять, спокійніші і звичайно чудово розвивають м’язи та опорно-рухові системи.
Плаваючи регулярно, мацьопи також прекрасно закалюються. Перебуваючи певний час у прохолодній воді, вони швидко звикають, і якщо плавання відбувається регулярно – і літом, і взимку, - дітки стають здоровішими, перестають хворіти. Додаткового ефекту можна досягнути, додавши після плавання контрасні процедури – гарячий душ, сауна, обливання холодною водою.
Окрім того, заняття у басейні – це розвиваюче заняття, побудоване таким чином, що розвиває і пам’ять, і логіку, і дрібну моторику, і легені, і вчить концентрувати увагу, бути наполегливим, ставити цілі і досягати (допливати) до них.


Як зрозуміти, що дитині підходять заняття у басейні?

З першого ж заняття Вам важко буде визначити, чи подобається дитині плавати, чи ні. Не очікуйте результату одразу. Уявіть, що таке для 3-х місячної дитини басейн, така кількість води! Окрім того це – нові люди, нове місце, нові враження, температурні і тілесні переживання. До всього потрібно звикнути, а на це потрібен час. Будьте терплячими і тендітними, і Ви досягнете взаєморозуміння. Через певний час заняття у басейні стануть знайомими, зрозумілими, очікуваними і ви разом станете отримувати задоволення. Якщо в певний момент мацьопа напружиться або злякається чого-небудь, знову той самий рецепт – не поспішайте, зробіть 2 кроки назад, пройде трошки часу і все налагодиться. Дитині необхідне відчуття безпеки, і тоді вона спокійна.
Скільки часу потрібно, щоб отримати результат?

В залежності від регулярності занять. Якщо ви відвідуєте басейн 2 рази на тиждень, через місяць постійних занять відбудеться адаптація. Приблизно через 3 місяці мацьопа добре засвоює навики плавання, пірнання, затримки дихання, розслаблення. Приблизно у півтора – два роки мацьопа починає плавати самостійно (орієнтовно через рік регулярних занять).
Які основні навики формуються на Ваших заняттях?

По-перше, як я вже говорила – навик досягнення мети. Ми вчимося тягнутись (витягувати тіло) до мети, рухатись (плисти), досягаючи результату, рухатись зкоординувавши рухи рук та ніг. Далі ми вчимось занурюватись під воду під час видиху, що дасть в майбутньому змогу швидко та технічно правильно плавати, глибоко пірнати. Також дуже важливим є навик розслаблення на воді і у воді, а відповідно можливості відпочити.


Хто проводить заняття?

Кваліфіковані педагоги раннього розвитку та інструктори з раннього плавання Родинного центру «Мацьопа», що мають досвід раннього плавання в першу чергу зі своїми власними мацьопами.


Що потрібно, щоб записатись?

Завітати у басейн Спортивно-оздоровчого центру «Формула Краси» (що на перехресті вул. Стрийської та Наукової) або у Гран-клуб «Софія» (на проспекті Шевченка) або зателефонувати по телефонам, вказаним на сайті www.mazziopa.org.ua.