Цікаво, що саме потрібно жінці для того, щоб пологи пройшли без страху, болю, всілякого негативу?
Для того, щоб народження відбулося природним шляхом і залишило і в мами, і в малюка приємні спогади? Щоб вагітна йшла в пологовий зал впевнена у власних силах і щаслива від очікування чарівної події? Щоб під час переймів і потуг породілля немов би танцювала разом з дитям сакральний танок проходження родового каналу?
Мабуть, необхідно, принаймені, три умови: знання, психологічна налаштованість і фізична підготовка.
Доречі, три ці фактори забезпечують так само здорову радісну вагітність - запоруку вітсутності ускладнень чи аномалій.
Надалі ми розглянемо детально емоційний та інформативний аспекти. А зараз - слово тілесній сфері підготовки до пологів.
Відомо, що саме рухова активність вагітної сприяє правильному формуванню тілесних систем (зокрема, нервової) організму дитини. Далі, багатовікова акушерська практика усіх етносів свідчить, що розвиток окремих м'язів, засвоєння певних рухів чудово готує організм матері до майбутніх пологів. Наука довела, що виконання спеціальних ритмічних вправ допомагає ембріону зайняти належне положення, під час пологів рухатись синхроно з переймами і потугами, активно допомагати матері народжувати.
Досвід сучасних жінок, який прийшов на заміну необізнаності та "нелюдській темряві" у питаннях материнства переконує нас: майбутні мами, які займаються спеціальною гімнастикою, краще почуваються і швидко адаптуються до фізіологічних змін у тілі. Вони легше вправляються зі специфічними емоційними ефектами, повя'заними з певними етапами вагітності (нервовість, тривожність, підвищена чутливість до подразників).
Вправи для вагітних, які дбайливо добирає фахівець, значно зменшують імовірність токсикозів, слабкості, поганого самопочуття. Налаштовується сон, приходить бадьорість, радісна енергія, впевненість у собі та природності змін, а разом з цим - чудове вітчуття вагітності, як центрального свята у власному житті.
Навички і досвід, що набувають жінки на заняттях спеціального курсу гімнастики, допомагає у пологах: народження відбувається, як правило, швидше, природніше, з меншим болем та тривогою, менш імовірні розриви; дитина рухається активно, не витрачає зайвих зусиль, не травмується і почувається краще.
Після пологів породілля швидше відновлює енергію та вертається у природній фізичний стан. Рясніше проходить лактація. Емоції позитивні, тому що фізичного ресурсу вистачає для меншого інтервалу сну, бадьорості та спілкування з мацьопою.
Як саме набути таких можливостей? Звичайно, за умови регулярних тренувань впродовж тривалого періоду часу. Наприклад, впевненість у власних силах під час пологів приходить, якщо під час вагітності жінка навчилася володіти тілесними станами і зберігати контроль за м'язами навіть в екстремальній ситуації. Уявіть: матуся знає, як потрібно дихати впродовж переймів і між ними; як швидко відпочивати і залишатися спокійною; як легко розлаблятися та економити сили... Зрозуміло: процес пологів буде значно легшим, природнішим та безболісним саме завдяки системі попередніх тренувань, які виробляють певний автоматизм. Отже, реакція організму на пологи може бути позитивно спланованою, попереднбо запрограмованою на успіх - всупереч випадковостям, що можуть чекати на непідготовану жінку.
Та не тільки регулярність і тривалість тренувань є запорукою успіху. Важливо, щоб фізична підготовка була фаховою - тобто, відбувалася у чотирьох напрямках:
 1. Дихальні вправи, що сприяють формуванню звички знеболюючого, активуючого та релаксаційного дихання, забезпечують повноцінне насичення крові вагітної киснем, дарують енергію, знімають стрес, балансують емоційний стан.
 2. Спеціальна гімнастика (йога, фітнес, пілатес, фітбол ) для вагітних має декілька напрямків:
 • Зміцнення прямих, поперечних, внутрішніх і зовнішніх косих м'язів живота. Повноцінне функціонування м'язів черевного пресу забезпечує продуктивну діяльність під час потуг, а також допомагає носити животик, що стає важкішим день за днем
 • Вправи для внутрішньотазових м'язів, що сприяють поліпшенню гемодинаміки в органах порожнини малого тазу
 • Вправи для м'язів тазового дна
 • Розвантаження хребту, шиї, а також зміцнення м'язів спини, збільшення гнучкості, формування правильної постави
 • Профілактика плоскостопості
 • Навики напруження і розслаблення м'язів (почергового і одночасного)
 • Набуття навиків приймати певні положення під час пологів
 • Розвантаження ніг, колінних суглобів та покращення кровообігу
 • Підтримка пружності грудей та рук
 • Вправи, що при необхідності допомагають дитині зайняти правильне положення у животику
3. Вправи Кегеля
При підготовці до пологів дуже важливо, щоб м'язи піхви отримували певне навантаження. Виконуючи вправи Кегеля, які призначені для вагітних жінок, ви зможете навчитися керувати м'язами піхви, запобігти багатьом проблемам, підготуєте до себе до безболісних пологів, а також забезпечите швидке відновлення після пологів.
 
4. Релаксація

Зі усіх корисних навиків для вагітних жінок розслаблення під час пологів слід вважати найголовнішим. Якщо ви в змозі розслабити всі ваші м'язи під час перейм, тоді скорочення матки стануть ефективнішими і менш болісними. Тенденція ненавчених жінок напружувати своє тіло негативно впливає на перебіг перейм. Це лише подовжує час першого періоду пологів, ослабляючи і перевантажуючи породіллю. Практикуючи контрольовані розслаблення, ви навчитесь свідомо звільняти від напруження своє тіло для того, щоб не заважати матці вільно стискатись і робити свою справу.

Саме такий необхідний і достаній комплекс вправ розроблений фахівцями центу «Мацьопа» спеціально для вас. Спрямований на всебічну підготовку організму жінки до послідовних етапів вагітності і пологів, він допомагає бути активною, добре почуватися, отримати впевненість, запобігти непередбаченим ускладненням на протязі усього періоду материнства.

Ще одна перевага гімнастики від "Мацьопи" полягає в індивідуальному підході до жінки. Це дозволяє:
 • врахувати особливості вашого організму і плину вашої вагітності
 • добрати потрібні саме вам вправи
 • включатися в заняття на будь-яких стадіях вагітності
 • створювати власний графік тренувань (навіть, домашніх з інструктором)
 • відстежувати емоційні реакції і завжди мати поруч професійну психологічну допомогу
 • Заняття в групах відбуваються 2 рази на тиждень протягом 1 години. У групі не більше 5 жінок.
 
Приймати участь у заняттях можна на будь-якому терміні вагітності. Досвідчений інструктор приділяє вам особливу увагу на протязі заняття, слідкує за правильністю виконання і навантаженням, добирає систему вправ і ритм домашнього тренування, спираючиь на потреби ситуації, ваші природні особливості, фізичні дані та термін вагітності.

Важливо!
Перед початком занять обов’язково проконсультуйтесь з лікарем! Якщо є певні протипокази - обов’язково повідомте про це інструктора!

Не варто займатись певний час в разі, якщо:
 • Ви застудилися або підвищилася температура тіла
 • Загострилось будь-яке хронічне захворювання
 • Перегрілися на сонці
 • Недобре себе почуваєте
 • Якщо при виконанні певних вправ ви відчуваєте дискомфорт – повідомте про це інструктора, і він замінить вправу, що навантажує потрібні м’язи, але підходить саме вам.
Відео про наші заняття можна переглянути
 
Заняття проходять у РЦ "Мацьопа" вівторок та четвер на 19:00
 
Запис та довідки за телефоном067 674 91 97
 
Бажаємо радості і бадьорості Вам та вашій мацьопі!