Що таке партнер і яка його місія у партнерських пологах?

Партнер (фр. partenaire - учасник) - компаньйон, товариш, співучасник у справі.

Коли партнерство є ефективним?

Зазвичай, коли між особами існують довіра, відкритість у стосунках, взаєморозуміння, згода до співпраці з обох сторін.

Пологи – справа надзвичайно важлива порівняно з будівництвом або веденням господарства – бо ж народжується Людина! Саме тому, партнер у пологах – це компаньйон, якому я абсолютно довіряю, з яким ми розуміємось з півслова-півпогляду, з яким мені особливо комфортно і приємно. І - що є обов’язковим - партнер готовий розділити зі мною турботу і відповідальність у надзвичайній справі.

Чи завжди партнер – це чоловік?

Ні, не завжди. Часто партнером у пологах є мама, сестра; подруга, яка має досвід пологів; або професійний кваліфікований інструктор, який забезпечує супровід породіллі.

Як визначити, з ким іти на пологи?

Прислухатись до себе, поспілкуватись з потенційними партнерами і прийняти рішення РАЗОМ.
Якщо ви вирішили, що партнером у пологах буде чоловік, ще раз нагадую: рішення має бути свідомо зумовленим, і ні в якому разі не нав'язаним зовні.

Те, що добре для однієї пари, може стати катастрофою для іншої. Якщо ваш обранець відрізняється підвищеною педантичністю і гидливістю, не виносить вигляду крові й обходить стороною поліклініки, не варто силоміць вести його у пологову палату. Він не зможе почуватись затишно, його хвилювання буде передаватися вам, ви будете знервовані - замість того, щоб розслабитися. І замість ​​користі і для мами, і для малюка трапиться негаразд.

Якщо ваші почуття міцні, ви нерозлучні у будь-яких випробуваннях і чоловік мріє розділити з вами свято народження довгоочікуваної дитини, можете сміливо починати готуватись до спільних пологів.

Клінічно доведено, що у ряді випадків спільні пологи благотворно впливають на всіх учасників процесу, включаючи немовля. Що ж це за випадки? Коли рішення приймається щиро і усвідомлено, а не заради відповідності до думки авторитетів, чи то під впливом модної тенденції. Щирість – це інтуїтивний поштовх, а усвідомленість полягає в тому, що кожен з майбутніх батьків обізнаний у фізіології та психології процесу, чітко розуміє і може практично виконати певні завдання на кожному етапі пологів.

Власне, «технологічні завдання» у пологах більшою мірою стосуються батька, який бажає долучитися до таємниці народження. Ставтесь до цього, як до своєрідної роботи – і нехай для вас вона буде приємною і творчою – всупереч ідеям про важку і тривожну працю. Найкраще пройти спільні курси, проконсультуватися з досвідченими людьми, ретельно підготуватись.

Чудово, якщо ви встигнете розібратися у власних почуттях на етапі підготовки, ніж відчуєте жах і отримаєте запаморочення при спостереженні народження власного чада. Чоловікам не варто лякатися негативних емоцій чи підсвідомого опору, якщо вони раптом виникають у процесі підготовки. Просто відмовтеся від ідеї бути присутнім на всіх етапах пологів - але будьте поруч, готові розділити стан і почуття дружини до і після народження мацьопи. Цього цілком достатньо.

У кожному випадку, родина знаходить спосіб участі батька у пологах самостійно:
  1. Одні батьки проходять весь шлях вагітності та пологів разом з початку до кінця. Тато активно бере участь у пологах, не розлучається з сім'єю і в перші дні після народження.
  2. Інші батьки вирішують, що готові прожити разом період перейм, а з появою потуг тато підтримає дружину дистанційно. Дочекається моменту появи мацьопи, і приєднається до мами і дитини одразу після пологів.
  3. Хтось із чоловіків зовсім не готовий брати участь у пологах, але йому хочеться як найшвидше побачити немовля і мати можливість проводити з дружиною необмежений час в перші дні життя нащадка.
  4. Були випадки, коли батько брав участь в операціях кесаревого розтину і турбувався про немовля, поки мама не могла цього робити.
  5. Ваш варіант…
Висновки:
  • Неодмінна умова для спільних пологів - бажання обох партнерів;
  • Допологова підготовка пари є обов'язковою;
  • Протягом кожного етапу пологів партнер має розуміти, де і навіщо він потрібен, як і чим він може забезпечити найефективнішу допомогу породіллі.
Зачаття дитини - таїнство, в якому беруть участь двоє. Народження дитини - це народження сім'ї. Сімейні пологи - це інтимна подія для двох закоханих, і роль батька анітрохи не менш значуща, ніж роль мами. Такі батьки кажуть: "Ми народжували разом" і створюють для мацьопи особливу атмосферу любові та взаєморозуміння. Прожиті разом в любові та злагоді пологи стають однією з найяскравіших сторінок сімейного життя.

У щасливих батьків народжуються щасливі діти. Коли чоловік і жінка кохають одне одного, і об'єднують власні душевні сили у підготовці до зустрічі мацьопи, зігрівають майбутню дитину у череві турботою і ніжністю, - тоді в момент народження відбувається справжнє диво, яке уособлює велику силу любові і справжню партнерську підтримку.

Підготовку до пологів з партнером можна пройти індивідуально або в групі.

Довідки та запис за тел.: 067 674 91 97